Muzyka
Długość bloku
Blok trwa zwykle od 20 do 40 minut. Przerwa między jednym a drugim blokiem wynosi do 12 minut. Wyjątkiem są pauzy przeznaczone na posiłek. Taka przerwa musi być dłuższa, aby pozwolić na wydanie dań wszystkim gościom i spokojną konsumpcję. Jeżeli zajdzie potrzeba wydłużenia bloków i skrócenia przerw lub odwrotnie, to nie ma żadnego problemu. Wystarczy zgłosić taką prośbę. Jestem co do tego elastyczny i z pewnością dogadamy się w tej kwestii.
Po co potrzebne są przerwy?
Impreza weselna, to z założenia nie tylko muzyka i zabawa na parkiecie, ale przede wszystkim spotkanie z najbliższymi i często z członkami dalszej rodziny, której nie widuje się zbyt często. Z pewnością jest wtedy potrzeba spokojnej rozmowy. Przerwa w graniu daje właśnie taką możliwość. Ważnym elementem, kiedy przestaję na moment zabawiać gości muzyką, są toasty wznoszone za Parę Młodą czy też świadków i rodziców. Wesele traktuję nieco inaczej niż zwykłą imprezę. Tutaj wszystko musi być poprowadzone z umiarem, bo jest wiele elementów, które lepiej poprowadzić ze spokojnymi dźwiękami w tle.
Bloki muzyczne
Tworząc blok muzyczny zawsze biorę pod uwagę, aby był odpowiednio skomponowany. Zwykle unikam doboru wszystkich utworów jednego gatunku. Już po trzech utworach blok robi się nudny, a goście opuszczają parkiet. Dlatego dbam, żeby bloki były mieszane. W każdym z nich musi się znaleźć kilka gatunków. Dzięki temu cała zabawa nie jest monotonna. Mówię tutaj o przyjęciach typowo rodzinnych, np. o weselach. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku imprez tematycznych. Wtedy uczestnicy imprezy również mają całkiem inne oczekiwania względem muzyki. Kiedy przykładowo zajmuję się oprawą muzyczną imprezy w stylu lat 80. to będę gościom serwował muzykę adekwatną do klimatu imprezy. Nie powtarzam kawałków, gdyż dbam o różnorodność utworów. Jeśli jednak ktoś z gości pragnie jeszcze raz usłyszeć konkretną piosenkę, to oczywiście jestem w stanie zrobić wyjątek i spełnić jego życzenie.
Propozycje muzyczne i baza utworów
Istnieje możliwość, aby również goście będący uczestnikami zabawy proponowali, jakie utwory mam zagrać. Sądzę, że poprzez poczucie, że mają realny wpływ na imprezę, będą jeszcze bardziej zadowoleni z przyjęcia. Nie pobieram za to dodatkowych opłat. Podkreślam, to bo słyszałem o sytuacji, że DJ zgadzał się na zagranie konkretnego kawałka, ale za opłatą. U mnie takie sytuacje nie mają miejsca. Co prawda, nie mam dostępnych wszystkich utworów na świecie, ale jeżeli w moim zbiorze znajduje się kawałek, o który ktoś poprosi, to zostanie zagrany. Moja muzyka pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Wiem, że świadomość ludzi wzrasta i zwracają uwagę na takie sprawy. Ja również, dlatego kupuję płyty CD oraz jestem członkiem klubu o nazwie DEE JAY mix club. Jest to miejsce zrzeszania się DJ-ów, gdzie legalnie nabywam pliki MP3. Takie członkostwo ma bardzo dużo zalet. Jeżeli ktoś poprosi mnie o utwór, którego nie posiadam, to nic straconego. Jeśli mam dostęp do Internetu, to loguję się na swoje konto w tym serwisie i szukam kawałka. Kiedy jest możliwość, to dokonuję zakupu i gram piosenkę na życzenie.
Gatunki muzyczne
W celu lepszego zapoznania Was z ofertą stworzyłem opisy poszczególnych gatunków muzycznych wraz z przykładowymi utworami. Nie jest to równoznaczne z tym, że każdy z tych kawałków zostanie zagrany na twojej imprezie weselnej. Doskonale rozumiem, że nie wszystkie utwory trafią w Twój gust. Zdarza mi się, że podczas rozmów na temat poprowadzenia oprawy muzycznej, klienci chcą zrezygnować z konkretnego gatunku muzycznego. Czasem jest to pop, disco polo, innym razem rock. Jeżeli o mnie chodzi, to nie ma problemu. Jestem w stanie poradzić sobie z poprowadzeniem imprezy z wyłączeniem muzyki pop, disco polo czy jakiejkolwiek innej. Warto jednak zwrócić uwagę na gust muzyczny zaproszonych gości. Może okazać się bowiem, że wujek nie wyobraża sobie tańczyć do innej muzyki niż disco polo, a kuzynka uwielbia rocka i przy kawałkach w tym gatunku bawi się najlepiej. Z tego względu uważam, że kluczem do sukcesu i udanej imprezy jest umiar.