1. Rozmowa przez telefon

Kluczowym elementem podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru DJ na Waszą imprezę jest rozmowa przez telefon. Pierwsze wrażenie, również w sprawach biznesowych, odgrywa ogromną rolę. Zwróćcie uwagę na sposób wypowiadania się oraz stopień komunikacji. Jeśli DJ, nie odbiera telefonu, czy nie odpisuje na maila, rozpoczęcie z nim współpracy, bez cienia wątpliwości może okazać się złym pomysłem, nawet jeśli do tej pory, spotykaliście się z wyłącznie pozytywnymi opiniami. W trakcie kontaktu telefonicznego, możesz wstępnie określić także stopień komunikatywności. Ta cecha, odgrywa szczególną rolę, wśród kandydatów, którzy aplikują na stanowisko wodzireja Waszej wymarzonej imprezy.

2. Przeanalizuj jego zachowanie

Osoby, które w branży, uchodzą za profesjonalistów i cieszą się ogromną popularnością, często napotkały w swojej karierze na syndrom przepracowania z którego poprzewracało im się w głowach. Osoba, odpowiedzialna za oprawę muzyczną Waszej imprezy, powinna przede wszystkim spełniać oczekiwania Pary Młodej i skupić się na ich efektywnym wysłuchiwaniu. Dobry DJ, nie jest gwiazdą, której wydaje się, że wie wszystko najlepiej. Przede wszystkim, gwiazdami na weselu są solenizanci lub Para Młoda.

3. Działalność gospodarcza

Istotnym elementem, który stanowi zabezpieczenie naszej współpracy i gwarantuje jakość jest prowadzenie przez DJ własnej działalności gospodarczej. Dzięki czemu, wykonanie zlecenia odbywa się w wiarygodnie. Wówczas, jeśli jest to główne źródło utrzymania, osobie zależy na świadczeniu możliwie najlepszych usług i spełnienie oczekiwań odbiorców.

4. Czy się dostosuje

Nie wszystkie osoby w branży, są na tyle elastyczne, by w pełni sprostać oczekiwaniom i wymaganiom stawianym przez gości. Zleceniodawcy, powinni docenić wkład i trud włożony w zaaranżowanie wyjątkowej imprezy, niemniej jednak, nie można przestawać na pierwszej lepszej ofercie i bać się o skorzystania z możliwości poprawek. Dobrze, jeśli jest w stanie dostosować swój program artystyczny i dopasować atrakcje na imprezie do zaproszonych gości.

5. Umowa – Ważna sprawa

Umowa, to kwestia kluczowa, która powinna być istotna zarówno dla zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy. Tylko jej pisemne sporządzenie, gwarantuje zarezerwowanie odpowiedniego terminu i ustalenie wszystkich niezbędnych szczegółów współpracy. Warto, zdecydować się na spotkanie twarzą w twarz i przeanalizowanie wszystkich warunków oraz wspólnego przeanalizowania niewystarczająco oczywistych warunków.